Obecnie znajdujesz się na stronie oddziału Wrocław. Przejdź na stronę oddziału w Opolu

Wyceń Okna PCV! Zadzwoń

Jesteś tutaj: Porady

Szprosy w oknach - czym właściwie jest szpros ?

Data dodania: wrz 12, 2016

Szprosy są to listwy dzielące okno na kilka części, najczęściej w celach dekoracyjnych. Szprosy w oknach nadają im elegancki i stylowy wygląd. Występują w kolorystyce okien - drewnopodobne lub kolory z palety RAL. Można je również stosować w dwóch różnych kolorach. np. od zewnatrz zoty dąb, od wewnątrz białe. Okna ze szprosami są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które lubią klasyczny, elegancki styl.

 

Okna ze szprosami - garść informacji technicznych.

Wyróżniamy trzy rodzaje szprosów: szpros konstrukcyjny, szpros międzyszybowy oraz szpros naklejany (zwany także wiedeńskim). Poniżej znajduje się krótki opis każdego z nich.

1. szpros konstrukcyjny - wykonane są z tego samego materiału co okno, najczęściej przyjmuje grubość ramy. Jego dodatkowym atutem jest to, że poprawia sztywność okna.

 

2. szpros międzyszybowy - są wykonane z aluminium, znajdują się w środku pakiet szybowego (pomiędzy szybami), występują w szerokościach: 8 mm, 18 mm, 26 mm lub 45 mm.

 

3. szpros naklejany, inaczej wiedeński - mocowane są na zewnętrznej stronie szyby z obydwóch stron, imitując podział okna. Wiedeńskie różnią się tym, ze mają dodatkową ramkę aluminiową, która imituje osobny pakiet szybowy.

 

Mamy nadzieję, że choć trochę przybliżyliśmy Wam temat szprosów. Można zauważyć powracającą modę na tego typu dekoracje okien. Dzięki nim mają swój tradycyjny, przytulny urok. Zachęcamy do regularnego odwiedzania działu porad, podobne informacje na temat modnych rozwiązań, podpowiedzi technicznych i informacji ze świata okien już niebawem! Zapraszamy serdecznie!

Wracaj

Posiadamy Produkty

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.