Obecnie znajdujesz się na stronie oddziału Wrocław. Przejdź na stronę oddziału w Opolu

Wyceń Okna PCV! Zadzwoń

Jesteś tutaj: Porady

Okna na poddaszu - co warto wiedzieć?

Data dodania: gru 28, 2016

Okna na poddaszu - zyskaj nowe pomieszczenie w domu


Poddasze przez wiele lat stanowiło bardziej swoistą skrytkę, do której zagląda się raz do roku, niż pomieszczenie mieszkalne. Jednak od pewnego czasu się to zmienia i często jest ono aranżowane jako dodatkowy pokój. Wraz z tą zmianą, popularność zyskały okna na poddaszu. Zapewniają one odpowiednie doświetlenie pomieszczenia, stanową też urozmaicenie dla jednorodnej płaszczyzny dachu.


Okna dachowe - dobre rozwiązanie dla nowoczesnego domu


Jeśli dom jest dopiero w fazie projektu, warto w nim uwzględnić odpowiednie usytuowanie okien, tak aby spełniały swoją rolę doświetleniową pomieszczenia a także aby tworzyły atrakcyjny wizualnie efekt w aranżacji dachu. Jeśli dom już stoi i pomieszczenie dachowe będzie adaptowane jako użytkowe, nie ma powodu do zmartwień, ponieważ nowoczesne okna dachowe posiadają duży wybór modułów i rodzajów, pozwalających na dobranie odpowiednich do danego typu dachu.


Okna dachowe PCV - jakie wybrać?


To jak dobrać okna dachowe jest uzależnione od kilku czynników - przede wszystkim od konstrukcji dachu i od efektu jaki chcemy osiągnąć - inny efekt da jedno okno o dużej powierzchni, a inny kilka mniejszych rozmieszczonych na całej powierzchni dachu. Nie bez znaczenia jest też strona dachu po której okna dachowe zostaną umieszczone - więcej światła do pomieszczenia przeniknie przy oknach zamontowanych na zachód, jednak może to również powodować nadmierne nagrzewanie się pomieszczenia. Okna umieszczone na południe zapewniają optymalne naświetlenie przez cały dzień. Okna dachowe PCV umieszczone na wschód najwięcej światła wpuszczają w godzinach przedpołudniowych, nie nagrzewając jednak nadmiernie pomieszczenia. Odpowiednio rozmieszczając okna dachowe PCV, można też korygować konstrukcję dachu. Wybierając okna na poddaszu warto uwzględnić wszystkie wady, zalety oraz efekt jaki przyniesie dane ich usytuowanie. Dobra aranżacja dachu sprawi, że zyska na tym zarówno wnętrze pomieszczenia jak i dom zewnątrz.

Wracaj

Posiadamy Produkty

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.