Obecnie znajdujesz się na stronie oddziału Wrocław. Przejdź na stronę oddziału w Opolu

Wyceń Okna PCV! Zadzwoń

Jesteś tutaj: Porady Blog

Folia ochronna na ramach okiennych - co z jej usunięciem

Data dodania: kwi 27, 2016

Każde okno pcv zabezpieczone jest specjalną folią, w celu ochrony skrzydła przed uszkodzeniami mechanicznymi w trakcie transportu z fabryki, lub bezpośrednio do domu klienta.

Taką folię najlepiej jest usunąć tuż po tym, jak zainstalujemy nasze okna plastikowe. Należy jedynie wstrzymać się do czasu, gdy cała obróbka wyschnie i będzie można swobodnie otworzyć skrzydło okna.

W przypadku nie ściągnięcia folii w przeciągu miesiąca od dnia montażu, zdjęcie jej może okazać się bardzo trudne. Stąd liczne zalecenia producentów okien informujące, że powinniśmy to zrobić właśnie w terminie około trzydziestu dni od zainstalowania okien.Jeżeli zdarzyło się nam jednak zapomnieć o zdjęciu folii, i wiemy już, że usunięcie jej sprawi nam kłopot, można skorzystać z poniższej rady.

Należy wtedy zastosować odpowiednie środki chemiczne nadające się do twardego PCV, aby nie uszkodzić powierzchni, np. cosmofenu.

Co zrobić z folią po usunięciu jej z okna pcv?

Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, by pozbyć się zdjętej folii w sposób zgodny z zasadami ekologicznego składowania odpadów. Postarajmy się umieścić ją w odpowiednio oznaczonym pojemniku, co pozwoli jej trafić w miejsce, gdzie zostanie poprawnie zutylizowana.

Z radością obserwujemy, że wytwórcy okien coraz częściej decydują się na używanie ekologicznych produktów i materiałów. Okna plastikowe, na przykład Ovlo tanie okna pcv Wrocław produkowane są przy użyciu techniki bezołowiowej, co ma oczywiście bezpośredni wpływ na ich przyjazność naturze.

 

 

Wracaj

Posiadamy Produkty

PROJEKT UE (DOTACJA)