Obecnie znajdujesz się na stronie oddziału Wrocław. Przejdź na stronę oddziału w Opolu
Wyceń Okna PCV! Zadzwoń
Wielu ludzi zastanawia się nad tym jaki typ montażu okien wybrać do swojego domu.
Mamy do wyboru opcje montażu standardowego oraz montażu ciepłego, który dzielimy na dwa rodzaje: w otworze okiennym lub w warstwie ociepleniowej.
Pierwsza opcja - montaż standardowy - obejmuje oczyszczenie otworów okiennych, wykonanie izolacji termiczno-akustycznej przy użyciu pianki montażowej. Idealne rozwiązanie, jeżeli instalujemy tanie okna pcv.
Przed przystąpieniem do montażu należy sprawdzić, czy okno pasuje do otworu i czy jest zapewniony luz obwodowy w granicach 10-20 mm na każdą stronę okna. Jako materiał montażowy używać należy kotew mocujących lub dybli. Odległość pomiędzy dyblami nie powinna przekraczać 70 cm. Odległość od zgrzewów oraz słupów stałych powinna wynosić przynajmniej 15 cm. Duże okna plastikowe powinno się także mocować w dolnej części ramy przy pomocy kotwy montażowej. Po wyjęciu skrzydeł ościeżnice okienne lub drzwiowe muszą być odpowiednio wypoziomowane i wypionowane. Usytuowanie i umocowanie okna pcv przed ostatecznym montażem następuje przy pomocy klinów ( po zakończeniu montażu należy je usunąć, by nie utrudniały ruchów termicznych okna ). Mierzymy długość przekątnych oraz sprawdzamy głębokość położenia ościeżnicy w stosunku do lica ściany (odchyłki przekątnych do 2 mm). Jeżeli wszystkie powyższe warunki zostały spełnione mocujemy ościeżnicę w otworze. Zakładamy skrzydła i sprawdzamy poprawność ich działania. Po upewnieniu się, że wszystkie elementy działają prawidłowo możemy uszczelnić okno za pomocą pianki montażowej. Po zamontowaniu okna należy usunąć folię ochronną z profili oraz nadruki na szybach.
Opcja druga - ciepły montaż w warstwie muru - stosowany w nowo powstałych budynkach - tego typu montaż polega na oczyszczeniu otworów okiennych, wykonaniu izolacji termiczno-akustycznej przy użyciu pianki montażowej oraz dodatkowo uszczelnieniu poprzez zastosowanie taśm paroszczelnych oraz paroprzepuszczalnych.
Część zewnętrzna taśm zapobiega dostawaniu się opadów atmosferycznych, jest wodoodporna i otwarta na dyfuzje. Wilgoć znajdująca się w murze może być poprzez tę warstwę w sposób kontrolowany odprowadzona na zewnątrz.
Część środkowa pełni funkcję uszczelnienia w zakresie izolacyjności cieplnej i dźwiękowej. Zapewnia ochronę przed stratami ciepła. Warstwa środkowa przenosi również obciążenia statyczne związane z mocowaniem okna.
Część wewnętrzna działa hamująco na przepływ powietrza i dyfuzję, ponieważ ma ona za zadanie oddzielenie klimatu wewnątrz pomieszczenia od klimatu zewnętrznego. Dlatego w obręb szczelin nie może dostawać się ciepłe, wilgotne powietrze z pomieszczenia i nie może tworzyć się woda kondensacyjna w obszarze połączenia.
Opcja trzecia - montaż ciepły w warstwie ocieplenia - system montażu polega na mocowaniu okna z jednoczesnym uszczelnieniem złącza okiennego, dedykowany jest do budownictwa energooszczędnego oraz pasywnego. Zastosowane innowacyjne rozwiązanie wyklucza stosowanie pianki poliuretanowej, która w złączu okiennym wymaga natychmiastowego wręcz zabezpieczenia przed wilgocią i promieniowaniem ultrafioletowym. System nie zakłada również stosowania specjalnych konsoli do montażu. Profile instalacyjne systemu poziomujemy w trakcie montażu, więc sami mamy wpływ na korektę podłoża montażowego w przypadku, gdy zostało niezbyt starannie wymurowane.
Niezależnie, czy decydujemy się na montaż tanich okien pcv, okien plastikowych czy tradycyjnych, na pewno przyda się nam asysta fachowca okna pcv Wrocław - serwis.
Masz problem z pomiarem okna?
Nie wiesz jak wybrać? Poznaj Pana Zbyszka.