Obecnie znajdujesz się na stronie oddziału Wrocław. Przejdź na stronę oddziału w Opolu

Języki:
PL
PL EN DE IT ES NL

Wyceń Okna PCV! Zadzwoń

Jesteś tutaj: Porady Blog

Wybór okien – o czym pamiętać, czego się wystrzegać?

Data dodania: lut 10, 2021

Warto pytać, ale i warto wiedzieć 

Jeśli nie jesteś specjalistą od okien to nikt nie będzie wymagać od Ciebie fachowej wiedzy na ten temat. Od tego masz przecież profesjonalnych doradców, sprzedawców czy architektów. Nie zaszkodzi jednak wiedzieć o co pytać i na co zwrócić uwagę, gdy szukamy odpowiednich okien. 

Chcę kupić okna - od czego zaczynam? 

Najlepiej od przeczytania tego artykułu. Następnie można udać się do salonu sprzedaży i rozmawiać ze sprzedawcą, zobaczyć, które okna przyciągają nas estetycznie i potem radzić się fachowców w kwestiach technicznych. Warto też znać rozmiary miejsc, w których umieścimy okna. Także generalnie tak mogłoby to wyglądać, ale... można też inaczej. Można znaleźć okna wchodząc na naszą stronę, Skład Okien - konfigurator. Jak Ci to pomoże? Łatwo wycenisz sobie konkretne okno, bez wychodzenia z domu! Nazywamy to też kalkulatorem okien. 

W "drodze" do wymarzonych okien czeka Cię kilka dylematów 

Na przykład trzeba wybrać z czego mają być te okna. Można wybrać okna z drewna, z aluminium albo okna pcv , decyzja należy do Ciebie. Czego się wystrzegać przy wyborze okna? Pierwsze co przychodzi nam do głowy to, żeby się... nie śpieszyć. Trzeba przeanalizować na spokojnie dane rodzaje profili, następnie pytać o tzw. współczynnik przenikania ciepła czy współczynnik izolacyjności akustycznej. To sprawy techniczne, w ważny sposób rzutujące na parametry na jakoś okien. A to nie pozostaje bez wpływu na... 

...komfort użytkowania okna 

Dobre okna ma mają chronić ciepło domu, nie dopuszczać wilgoci, a wpuszczać do wnętrz przyjemne promienie słońca i po prostu chronić nas przed hałasem na zewnątrz (na to powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, gdy mieszkamy blisko jakiejś ulicy lub innego hałaśliwego miejsca). Już podczas zakupu musimy pomyśleć nad sposobem ich otwierania (np. okna tarasowe), czy mają mieć system stopniowania uchyłu lub nawiewniki. Nie można też zapominać o innym rodzaju komfortu, czyli poczuciu bezpieczeństwa. Można zapytać o tzw. okna antywłamaniowe lub o klasę odporności przeciw włamaniom. Oczywiście nie istnieją okna w 100% chroniące przed włamaniem, ale można też sięgnąć po rolety zewnętrzne. 

Traktuj okna jak inwestycję długofalową 

Tak powinno się robić. Przykład? Wspominaliśmy termin "współczynnik przenikania ciepła". W skrócie im jest on lepszy tym mniej ciepła znika z Twojego domu/mieszkania. A im mniej go ucieka tym mniej wydajesz na ogrzewanie. Minus? Montaż takiego okna z lepszym współczynnikiem przenikania ciepła kosztuje więcej niż okno z mniejszym współczynnikiem. Tak można mnożyć aspekty cenowe, ważne, aby cena danego okna miała przełożenie na jakość. Wtedy można inwestować z czystym sumieniem - warto pamiętać o tym podczas decyzji zakupowej. 

Czy każde okno musi być takie same? 

Nie, nie. Dobieranie okien w ten sposób, czyli każdy pokój takie same, to błąd. Przy wyborze okien do domu warto przemyśleć jakie okna nadadzą się najlepiej - decyzja powinna zależeć choćby od wielkości pomieszczenia czy od jego przeznaczenia. Tu nie chodzi tylko o sprawy czysto estetyczne, ale i funkcjonalność (np. stopień przeszklenia wnętrza). Zwróć uwagę nie tylko np. na kolor ramy okna, lecz też na szyby. Te mogą być zwykłe albo specjalne (np. refleksyjne, absorpcyjne, ciepłochłonne czy dźwiękochłonne albo i antywłamaniowe). Jak widzisz szyby do okien to też dość szeroki temat, ale już na inny artykuł. Pamiętaj też, że możliwości współczesnej stolarki okiennej to dużo możliwości dekoracji - nie trzeba się ograniczać, po prostu warto dobrze wybrać. 

Czy wiesz już czym kierować się przy wyborze okien? 

Przede wszystkim wystrzegaj się kierowania tylko ceną - czasem warto płacić więcej, ale też niekoniecznie trzeba przepłacać (najważniejsze, aby cena była poparta jakością). Drugą sprawą, o której wspominaliśmy to energooszczędność - jednorazowo możesz wydać więcej, ale długofalowo na jakościowych oknach tylko się zyskuje. Raz jeszcze przypominamy też o tym, że nie każde pomieszczenie musi mieć takie same okno. Skoro wiesz już o czym pamiętać przy takich zakupach, to teraz chyba czas na sprawdzenie naszej oferty okien, prawda? Zapraszamy na SkladokienWroclaw.pl 

 

Wracaj

Posiadamy Produkty

Projekt UE (DOTACJA)