Obecnie znajdujesz się na stronie oddziału Wrocław. Przejdź na stronę oddziału w Opolu

Wyceń Okna PCV! Zadzwoń

Szanowni klienci,
z powodów technicznych płatności kartą są tymczasowo niedostępne.

Możliwe są formy płatności: Gotówką lub przelewem. Przepraszamy za utrudnienia.

Okno balkonowe - jakie cechy powinno posiadać?

Data dodania: sty 10, 2018

Obecne budownictwo, nastawione raczej (choć nie tylko!) na tworzenie dużych ilości mieszkań w blokach, wymaga na deweloperach montowanie w znakomitej większości lokali balkonów. Są one przydatne z kilku względów - od gwarantowania dodatkowej przestrzeni do suszenia prania, poprzez możliwość zaczerpnięcia odrobiny świeżego powietrza, po miejsce letnich spotkań towarzyskich. Okna balkonowe są uzupełnieniem tej przestrzeni i stanowią bardzo ważną część każdego mieszkania. Przekonajmy się dlaczego.

Okna na balkon - na co zwrócić uwagę

Podobnie jak w wypadku wszystkich okien, okno balkonowe, czyli takie, które "wychodzi" na balkon i jest zamontowane bezpośrednio nad jego powierzchnią, musi posiadać szereg specjalnych właściwości. Przede wszystkim ważna będzie odporność na warunki atmosferyczne takie jak deszcz, śnieg, wiatr, czy upały i mrozy. Ważne, aby okno na balkon pochodziło od godnego zaufania producenta, aby po kilku latach użytkowania wciąż zachowało swój kolor i właściwości.

Równie ważne są parametry izolacji hałasu i ciepła. Dobre okno balkonowe pozwoli nam zachować w wnętrzu mieszkania możliwie dużo ciepła i zapobiegnie kosztownemu dogrzewaniu, szczególnie podczas mroźnych zim. Oczywiście warto także zadbać o względy estetyczne. Różnorodna kolorystyka okien na balkon może stanowić naprawdę ciekawą dekorację domu! Podczas wybierania odpowiedniego produktu weźmy pod uwagę powyższe wartości, a okno z pewnością będzie służyło nam przez wiele, wiele lat!

Wracaj

Posiadamy Produkty

PROJEKT UE (DOTACJA)