Obecnie znajdujesz się na stronie oddziału Wrocław. Przejdź na stronę oddziału w Opolu

Wyceń Okna PCV! Zadzwoń

  • 795 777 100 wyceny@skladokien.pl
Jesteś tutaj: Porady

Jak myć i dbać o okna pcv, okna drewniane i okna aluminiowe

Data dodania: lut 1, 2016

Wiele z nas, chcąc doszorować białe plastikowe ramy, sięga po silnie działające mleczka (stosowane zazwyczaj np. w łazience). Żrące preparaty mogą jednak nie tylko zmatowić plastik, ale i z czasem spowodować jego żółknięcie. Lepiej więc sięgać po nie tylko w razie ostateczności. O czym jeszcze warto pamiętać przed przystąpieniem do mycia ram okiennych?

Mycie okien to odwieczny problem. Okna z PCV najszybciej przyciągają do siebie kurz, ze względu na swoją elektrostatyczność. Najczęściej sięgamy po silnie żrące lub ścierające środki chemiczne, które mogą zmatowić lub spowodować żółknięcie. Do czyszczenia ram okien plastikowych najlepiej użyć letniej wody z np. płynem do naczyń. Regularne i dokładne czyszczenie pozwoli uniknąć ryzyka zmiany koloru oraz uszkodzeń.

Przy oknach drewnianych należy przede wszystkim monitorować stan powłoki ram – lakieru. Należy również czyścić je częściej. Należy uważać, aby środki, którymi czyścimy okna drewniane nie zawierały amoniaku – może uszkodzić lakier. Możemy go znaleźć w płynach do szyb.

Do mycia aluminium również możemy używać letniej wody z płynem do naczyń. Jednakże te najlepiej czyścić dwukrotnie. Po umycia na mokro należy wytrzeć je do sucha delikatną (najlepiej bawełnianą) ściereczką. W celu usunięcia silnych zabrudzeń najlepiej użyć nafty.

Do czyszczenia szyb najlepiej używać delikatnych ściereczek z mikrofibrą, papierowego ręcznika kuchennego lub gumowej ściągaczki.

Na koniec dwie złote rady:

  • Myjąc okna plastikowe należy pamiętać również o przetarciu gumowych uszczelek.
  • Raz w roku należy naoliwić okucia przy użyciu specjalnie do tego przeznaczonych środków.


A jeśli Twoje okna wymagają regulacji lub potrzebujesz fachowej porady – zadzwoń do nas - okna pcv Wrocław - serwis.

Wracaj
GoodSun Energy - Instalacje fotowoltaiczne

Posiadamy Produkty

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.