Obecnie znajdujesz się na stronie oddziału Wrocław. Przejdź na stronę oddziału w Opolu

Wyceń Okna PCV! Zadzwoń

Okna plastikowe - 2 czy 3 szybowe?

Data dodania: maj 7, 2015

Kiedy 2 szyby?

Praktycznie każdy producent, który posiada w swojej ofercie dobre i tanie okna pcv będzie w stanie zaoferować nam okna 2 szybowe. O ich zastosowaniu decydują praktyczne i finansowe względy. O ile w budownictwie pasywnym i energooszczędnym, zawsze najlepszym rozwiązaniem będzie okno trzyszybowe, to ze względów optymalizacji kosztów, w niektórych pomieszczeniach warto, tych, z których będziemy rzadziej korzystać, lub nie będzie w nich utrzymywana wyższa temperatura można zdecydować się na dwuszybowe tanie okna pcv np: garaż czy piwnica. Nie zmienia to jednak faktu, że jeżeli zależy nam na oknie prawdziwie pasywnym trzy szyby będą po prostu cieplejsze. Oczywiście okna 2 szybowe są lepszym rozwiązaniem w klimacie znacznie cieplejszym niż w Polsce.

Kiedy 3 szyby?

Wybór pomiędzy oknem 2- i 3- szybowym sprowadza się w pewnym uproszczeniu do wyboru pomiędzy oknem cieplejszym i droższym, a chłodniejszym, ale tańszym. Rozróżnienie to wynika z prostego faktu: każda kolejna szyba (i każda przestrzeń między nimi) to dodatkowa warstwa termoizolacyjna, zapewniająca lepsze parametry okna, ale i dodatkowy koszt produkcji.

Podczas zakupu okien należy więc zwrócić uwagę na wartość Uw okien, o której informuje producent. Współczynnik ten określa stopień przenikania ciepła przez okna i im jest niższy, tym cieplejsze jest okno. Na przykład popularne na rynku okno 2-szybowe może osiągać współczynnik na poziomie Uw od 1,5 do 1,1 W/m2K, podczas gdy np. tanie okna plastikowe 3-szybowe Internorm KF 410 charakteryzują się współczynnikiem Uw na poziomie 0,63 W/m²K - są one więc niemal dwukrotnie cieplejsze. Przykładem taniego okna plastikowego, które doskonale trzyma ciepło może być okna Wrocław - Alphaline. Jednak, żeby osiągnąć taki współczynnik Uw sama ciepła potrójna szyba nie wystarczy, potrzebna jest również zaawansowana technologicznie konstrukcja profilu okiennego, która również musi być ciepła, bo inaczej będzie stanowić mostek termiczny.

Wracaj

Posiadamy Produkty

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.