Wyceń okna w 60 sekund

Wyślij zapytanie ofertowe

Kup i zapłać przez internet

Napisz do Nas

Obecnie znajdujesz się na stronie oddziału Wrocław. Przejdź na stronę oddziału w Opolu

Języki:
PL
PL EN DE IT ES NL

Wyceń Okna PCV! Zadzwoń

Jesteś tutaj: Strona główna

Nawiewniki do okien pcv – konieczność czy niepotrzebny gadżet?

Data dodania: mar 31, 2015

Działanie wentylacji grawitacyjnej opiera się na małych nieszczelnościach okien, drzwi oraz ścian. W dzisiejszych czasach, jednak budowane są domu bardzo dobrze izolowane, dzięki temu chronią przed niepotrzebną utratą ciepła i zmniejszają rachunki za ogrzewanie. Nie zawsze jest to zaleta, ponieważ brak wymiany powietrza może powodować niewłaściwy ciąg kominowy oraz zatrzymuje wysoki poziom wilgoci w budynku, co jest przyczyną między innymi skraplania się pary wodnej na szybach. Niektóre osoby decydują się na rozszczelnienie okna poprzez wprowadzenie dodatkowego położenia skrzydła lub poprzez wycięcie części uszczelki. Taki sposób, jednak nie daje nam żadnej kontroli nad stopniem wentylacji, który jest nieznany. Dodatkowo istnieje ryzyko dostawania się deszczu oraz śniegu do wnętrza budynki. Skrzydło jest przez to także podatniejsze na deformację wynikającą z warunków atmosferycznych, uchylone okno jest także łatwiejsze do wyłamana przez złodzieja. Nawiewniki za to, chronią nas przed tymi problemami.

Jak działają nawiewniki w oknach pcv?

Nawiewniki najczęściej montowane są w oknach plastikowych, a zasada ich działania jest bardzo prosta. Nawiewniki są niewielkich wymiarów i nie rzucają się w oczy, a mimo to doskonale pełnią swoja funkcję. Wykorzystując różnice ciśnień pozwalają na szybkie pozbycie się wilgotnego powietrza i zamienienie go świeżym powietrzem z zewnątrz. Do wybory mamy nawiewniki ręczne oraz automatyczne. Ręczne pozwalają użytkownikom na ustawienie wybranej pozycji, która pozwala na większą lub mniejszą wymianę powietrza. Nawiewniki automatyczne sterowane są różnicą ciśnień, im większa różnica ciśnień, tym mniejsza jest szczelina. Na rynku dostępne są także nawiewniki posiadające specjalny czujnik z taśmy poliamidowej pozostawia minimalną szczelinę w nawiewniku, kiedy wilgotność powietrza wynosi mniej niż 35 %. Kiedy wilgotność wynosi od 35 % do 70 % szczelina powiększa się, a po przekroczeniu 70% nawiewnik otwiera się całkowicie. Jest to wygodne rozwiązanie, dzięki któremu możemy zapomnieć o nawiewnikach. Warto wiedzieć, że suche powietrze nagrzewa się szybciej niż wilgotne, tak więc montaż nawiewników nadal przyczynia się do oszczędności.

Nawiewniki najczęściej montowane są w górnej części ramy okiennej, chociaż mogą być także zamontowane w roletach zewnętrznych lub w ścianie. Ważne jest zamontowanie ich 2 metry od posadzki, dzięki temu nie tworzą się przeciągi, ponieważ powietrze, które dostaje się przez nie do budynku, jest szybko ogrzewane przez ciepłe powietrze znajdujące się u góry. W przypadku nawiewników montowanych w okna plastikowe, najlepiej pomyśleć o tym wcześniej i zlecić ich montaż producentowi okien. Jeżeli obawiasz się problemów z montażem nawiewników zadzwoń do nas tanie okna Wrocław - serwis.

Jak widać, nawiewniki to nie tylko gadżet, ale bardzo funkcjonalne urządzenia. Ich zaletą jest także fakt, że są dyskretne i mogą być dopasowane do każdego koloru profilu. Dzięki ich zastosowaniu podnosi się znacznie komfort użytkowania budynku.

Wracaj

Posiadamy Produkty

Projekt UE (DOTACJA)