Wyceń okna w 60 sekund

Wyślij zapytanie ofertowe

Kup i zapłać przez internet

Napisz do Nas

Obecnie znajdujesz się na stronie oddziału Wrocław. Przejdź na stronę oddziału w Opolu

Języki:
PL
PL EN DE IT ES NL

Wyceń Okna PCV! Zadzwoń

Jesteś tutaj: Strona główna

Ciepła ramka na okna PCV, czy warto?

Data dodania: maj 7, 2015

Mamy coś dla osób, które uwielbiają ciepło i chcą je zatrzymać w swoim wnętrzu na jak najdłużej. Ramki dystansowe do zamontowania w okna plastikowe to idealny sposób na utrzymanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu. Jednak czym są i jak działają te ramki?

Ramki dystansowe - czym są i jak działają

Dotychczas powszechnie stosowane aluminiowe ramki dystansowe, element niezbędny w szybie zespolonej, przy coraz lepszych wartościach współczynników przewodzenia ciepła ram okiennych i przeszkleń okazały się słabym punktem konstrukcji szyby zespolonej.

Aluminium ma znacznie większą zdolność przewodzenia ciepła niż pozostałe części składowe okien. Ramka aluminiowa na obrzeżu szyby jest więc ostatnią drogą nadmiernego przenikania ciepła z pomieszczenia na zewnątrz. Efekt ten został uwzględniony w nowym podejściu do obliczania współczynnika Uw okna i został opisany przez współczynnik Psi (Ψ). Rozwiązaniem tego problemu może być zastosowanie ramki dystansowej – zwanej ciepłą ramką*, wykonanej ze złożonego materiału izolacyjnego lub stali szlachetnej (nierdzewnej).

Zastosowanie „ciepłej ramki” polepsza izolację termiczną na brzegach, co powoduje podwyższenie temperatury szyb w tym obszarze okna pcv i obniża ryzyko występowania tam czasowej kondensacji pary wodnej. W efekcie dopuszczalna względna wilgotność powietrza, przy której w danych warunkach wykrapla się para wodna na powierzchni szyby może być dzięki zastosowaniu „ciepłej ramki” wyższa o ok. 10-15% bez obawy wystąpienia kondensacji pary wodnej. Ramki można zastosować w każdym rodzaju okien, nawet w tanich oknach plastikowych. Opcja ta działa idealnie, jeżeli dodamy parapety pcv, takie jak parapety Wrocław.

Wracaj

Posiadamy Produkty

Projekt UE (DOTACJA)