Obecnie znajdujesz się na stronie oddziału Wrocław. Przejdź na stronę oddziału w Opolu

Wyceń Okna PCV! Zadzwoń

Jesteś tutaj: Porady

Jak zadbać o okna przed zimą

Data dodania: gru 16, 2016

Uszczelki do okien PCV, mycie, serwis - czyli jak zadbać o okna przed zimą

Zima to okres, w którym Nasze okna najbardziej narażone są na szwank. Aby uniknąć jakichkolwiek uszkodzeń spowodowanych silnym wiatrem, mrozem lub śniegiem, najlepiej wykonać kilka prostych kroków:

 

1. Uszczelki do okien PCV

- należy je dokładnie wyczyścić i posmarować delikatnie wazeliną techniczną. O uszczelkach do okien pcv nie możemy również zapominać z innego powodu - stanowią one ważną część składową okna. Bez nich nasze okna byłyby po prostu nieszczelne.

2. Konserwacja okien pcv - dlaczego warto dokładnie umyć okna

- do tego zabiegu należy używać specjalistycznych produktów, które są łatwo dostępne w odpowiednich punktach sprzedaży. Choć może wydawać się to dziwne, prawidłowe mycie to również konserwacja okien pcv. Już niewielka ilość płynu wystarczy aby dokładnie wyczyścić szkło oraz ramy. Pamiętajmy jednak, że przy niskich temperaturach szkło jest bardziej kruche, więc musimy być bardziej ostrożni.

 

3. Serwis okien - sprawdzenie wszystkich elementów ruchomych

- to one decydują o tym, czy okno jest szczelne i czy działa zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Serwis okien jest niezwykle ważny i musimy pamiętać o regularnym sprawdzaniu stanu naszego okna. Czasami, gdy okno haczy, wystarczy jedynie drobna regulacja i okno działa, jak należy. Pamiętając o tym unikniemy spadków temperatury w domu, co pozwoli Nam zaoszczędzić na rachunkach. Regularny serwis okien to dobry nawyk.

Zawiasy należy nasmarować wazeliną techniczną lub smarami, które zawierają silikon. Dzięki temu zawiasy pozostaną czyste, bowiem do silikonu nie przywiera kurz.

 

 

Zadbane okna będą Nam służyły przez długie lata, pozwolą Nam zachować gwarancję oraz będziemy mogli cieszyć się ich jakością długie lata. Pamiętajmy o 3 krokach! Musimy zadbać o: uszczelki do okien pcv, konswerwacji okien pcv oraz regularnym serwisie okien

 

Wracaj

Posiadamy Produkty

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.