Obecnie znajdujesz się na stronie oddziału Wrocław. Przejdź na stronę oddziału w Opolu

Wyceń Okna PCV! Zadzwoń

  • 795 777 100 wyceny@skladokien.pl
Jesteś tutaj: Porady

Czy i jakie rolety zewnętrzne wybrać do swojego domu

Data dodania: lut 10, 2016

Coraz więcej osób budujących domy lub remontujących mieszkania, przy zakupie okien decyduje się również na zakup rolet zewnętrznych (=antywłamaniowych).

Ta decyzja może znacznie wpłynąć na komfort mieszkania. Dodatkowym atutem tych rolet jest energooszczędność - profil pancerza wypełniony jest bezfreonową pianka poliuretanową, przez którą nie przenika ciepło ze środka, ani zimno z zewnątrz. Dodatkowo chronią przed wiatrami, deszczem oraz śniegiem.

Najlepszym czasem na podjęcie tej decyzji jest moment projektowania domu. Wtedy w projekcie uwzględniane jest miejsce dla rolet zewnętrznych, montowanych pod ociepleniem. Jest to najlepsze i najbardziej estetyczne rozwiązanie.

W tym przypadku mamy do czynienia z systemem rolet Intermo.

Roleta Intermo skladokien.pl


System ten stanowi połączenie zalet rolety zewnętrznej, takiej jak rolety zewnętrzne Wrocław z roletą nadstawną, np. rolety Wrocław - nadstawne. Podstawową zaletą tego systemu jest fakt, że możemy ją zamontować bez powiększania otworów okiennych i jednocześnie zabudować skrzynkę dzięki czemu osiągniemy efekt wizualny jak w przypadku rolet nadstawnych. W rolecie tego typu cała skrzynka pozostaje na zewnątrz budynku a dostęp serwisowy zapewnia nam klapa rewizyjna w dolnej części. Występuje wersja bez moskitiery i z moskitierą.

Jeśli wnęki na skrzynki rolet Intermo nie zostały uwzględnione, a mamy w planach również wymianę okien, to możemy zastosować system rolet nadstawnych - TL1000 - to system, który można zastosować w nowo budowanych jak i modernizowanych obiektach.

Roleta Intermo skladokien.pl


Pokrywa rewizyjna jest zamontowana od spodu skrzynki - daje to możliwość zabudowania skrzynki rolety także od wewnątrz mieszkania bez obawy o dostęp serwisowy do rolety. Można je montować do okien których max. grubość ramy okiennej nie przekracza 95 mm. Obsługa jest możliwa zarówno ręczna przy pomocy taśmy jak i elektryczna przy pomocy przełącznika lub pilota. Rolety TL1000 nie występują w wersji z moskitierą.

W przypadku, kiedy posiadamy okna i nie chcemy ich wymieniać lub nie mamy cofniętego nadproża, a nie chcemy zmniejszać wysokości okna (16/20 cm - wymiar skrzynki rolety), stosujemy system rolety zewnętrznej - ST2000.

Roleta zewnętrzna skladokien.pl


Roleta w skrzynce ściętej pod kątem 45 stopni montowana głównie na istniejących oknach lub elewacji. Tego typu system to najprostsze rozwiązanie pod względem technicznym i ekonomicznym. Wielkość skrzynki jest uzależniona od wysokości całej rolety oraz rodzaju pancerza. Od niej często zależy wybór sposobu montażu. Opuszczona roleta stanowi dodatkowe zamknięcie otworu budynku i jest zarazem przegrodą o właściwościach izolacyjnych. Sztywna pianka poliuretanowa wypełniająca profile stanowi dodatkową izolację termiczną. Warstwa powietrza utworzona pomiędzy opuszczonym pancerzem rolety i oknem lub drzwiami utrudnia wymianę ciepła pomiędzy wnętrzem i środowiskiem zewnętrznym. Pozwala to zaoszczędzić energię cieplną potrzebną do ogrzania pomieszczeń, natomiast w upalne dni chroni przed nadmiernym ich nagrzewaniem. Występuje wersja bez moskitiery i z moskitierą.

Wracaj
GoodSun Energy - Instalacje fotowoltaiczne

Posiadamy Produkty

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.