Obecnie znajdujesz się na stronie oddziału Wrocław. Przejdź na stronę oddziału w Opolu

Wyceń Okna PCV! Zadzwoń

  • 795 777 100 wyceny@skladokien.pl
Jesteś tutaj: Porady

Nowe kolory stolarki - okna plastikowe

Data dodania: maj 4, 2016

Wszystkim znane już są okna pcv w opcji kolorowej. Do tej pory profil był barwiony w masie, a na wierzch wtłaczana była okleina.

Dziś znamy już nowy rodzaj wykonywania stolarki pcv w kolorze.

Mianowicie można tego dokonać poprzez wykorzystanie procesu koekstruzji. Kolory uzyskane dzięki temu procesowi nazywamy acrycolor.

Kolorowe okna plastikowe. Na czym dokładnie polega proces ich tworzenia?

W procesie koekstruzji biały podkład z ram okien pcv zostaje trwale połączony z kolorowym szkłem akrylowym. W efekcie tego procesu powstaje profil, który po stronie zewnętrznej ma elegancką, gładką, satynową powierzchnię, która jest niezwykle odporna na działanie czynników pogodowych i atmosferycznych. Większość producentów stara się również używać przy produkcji okna możliwie dużej ilości materiałów ekologicznych "Ekologiczne okna pcv Gealan".

W procesie koekstruzji następuje stopienie ze sobą białego podkładu z pcv i kolorowego szkła akrylowego (PMMA). Szkło akrylowe jest najbardziej trwałym tworzywem sztucznym na świecie i wielokrotnie już potwierdziło swoje właściwości w przemyśle motoryzacyjnym (tworzy się z niego na przykład tylne lampy samochodowe) czy architekturze wnętrz. Profil z tworzywa sztucznego pełni rolę materiału nośnego, podczas gdy warstwa pleksiglasu zapewnia odporność.

Wałki polerujące sprawiają, że powierzchnia profili acrylcolor jest idealnie gładka i ma elegancki, satynowy wygląd. Ten wysokiej jakości sposób wykończenia jest unikalny na rynku kolorowych okien plastikowych.

Wracaj

POSIADAMY PRODUKTY

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.